Μεγάλη ανατροπή...με στόχο την παραμονή για την Φαιστό

28 May, 2018 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: Στέλιος Χανιωτάκης

Η Φαιστός επικράτησε με ανατροπή 5-3 του ΑΟΤ, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγγηθούν μόλις στο 4΄, με σκόρερ τον Μπριλάκη.

Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 8΄, η Φαιστός έκανε το 1-1, με τέρμα του Ταβερναράκη.

Ο Α.Ο.Τ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και στο 18΄ ξανά μπήκε οδηγός, με σκόρερ τον Αναγνωστάκη.

Το συκρότημα του Μιχάλη Κουτεντάκη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 28΄ έκανε το 1-3, με σκόρερ τον Μπριλάκη.

Οι γηπεδούχοι τον μόνο που κατάφεραν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ήταν μείωση του σκορ με τον Ταβερναράκη στο 39΄.

Στην επανάληψη το συκρότημα του Στέλιου Αναγνωστάκη έκανε την μεγάλη ανατροπή.

Αρχικά ο Ν.Παπαδάκης έκανε το 3-3 στο 52΄, με τον Γ.Παπαδάκη να κάνει στο 58΄ το 4-3.

Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο ίδιος παίκτης στο 59΄, δίνοντας μαξιλαράκι ασφαλείας στην ομάδα του.

Συνθέσεις:

Φαιστός: Δημητριάδης(90΄Μαστραντωνάκης), Σκαντζάκης, Παπαδάκης, Καραμανιτάκης, Ν.Παπαδάκης, Γ.Παπαδάκης, Ταβερναράκης, Α.Παπαδάκης, Ναβροζίδης, Γκερεδάκης(84΄Ντρέκα), Γκερεδάκης(46΄Φραγκιαδάκης), Μπέρμπερι

Α.Ο.Τ: Σπανός, Χαλκιαδάκης, Τριάντης, Χριστοδουλάκης, Κουρουθιανάκης, Άλλα, Χριστοδουλάκης, Αναγνωστάκης, Πολυχρονάκης(74΄Κουτεντάκης), Μαρακομιχελάκης, Μπριλάκης

Σ.Σ. Πρίν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκαν από τη διοίκηση της Φαιστού οι πρώην παίκτες της ομάδας Γιώργος Παπαδάκης και Μύρος Γιαννακάκης