Α1 ΕΠΣΗ: Επτάσφαιρος ο ΑΟΤ- Τα αποτελέσματα

10 December, 2023 ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΡΘΡΑ

Επτά γκολ πέτυχε η ομάδα του Τυμπακίου απέναντι στον Εργοτέλη, τη στιγμή που η ΑΕ Κατσαμπά απέσπασε σημαντική νίκη στις Μοίρες

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το σύνολο του Νίκου Σουτζή, αφού πέρασε εμφατικά με 0-7 από το Μαρτινέγκο και συνεχίζει κοντά στην κορυφή, κυνηγώντας τον αήττητο Ηρόδοτο στο +3.

Στο 18ο λεπτό ο Κουρουθιανάκης άνοιξε το σκορ, ενώ ο Μειρέλες διπλασσίασε τα τέρματα του ΑΟΤ στο 23′.

Ο Μεταξάκης σφράγισε τι νίκη στο 0-3, ο Παπανδρέου έκανε το 0-4 στο 37’, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟΤ δεν κατέβασε ταχύτητα και βρήκε δύο γκολ στα πρώτα λεπτά με τον Παπανδρέου να κάνει το 0-5 στο 54′, ενώ ο Παραθύρας σημείωσε το 0-6. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Μεταξάκη στο 65′ για το εντυπωσιακό 0-7, με την ομάδα του Τυμπακίου να παίρνει μια εντυπωσιακή νίκη.