Ξεκινά σήμερα το 3ο θερινό σχολείο για την αειφορία
![Ξεκινά σήμερα το 3ο θερινό σχολείο για την αειφορία](/images/uploads/posts/-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_3ο-Θερινό-Σχολείο-Εκπαίδευσης-για-την-Αειφορία-1-2.png)
Από σήμερα και ως την Κυριακή (1-3 Ιουλίου 2022) θα πραγματοποιηθεί στο Ζαρό και στην ευρύτερη περιοχή (Δάσος του Ρούβα, νότιες παρυφές του Γεωπάρκου Ψηλορείτη) το 3ο Θερινό Σχολείο Εκπαίδευσης για την Αειφορία. Το πρόγραμμα αφορά εκπαιδευτικούς και περιλαμβάνει εξορμήσεις, ενημερώσεις, ομιλίες και γνωριμία με την όμορφη φύση των Δήμων Φαιστού και Γόρτυνας. Διοργανώνεται από την Αμαλία Φιλιππάκη, Συντονίστρια Εκπαίδευσης για την Αειφορία του ΠΕΚΕΣ Κρήτης.
Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα εδώ.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Στο Ηράκλειο έγιναν τα εγκαίνια της έκθεσης «Κωνσταντίνος Βολανάκης – ίσαλος γραμμή»
- Δήμος Φαιστού : Άλλο ένα καλοκαίρι γεμάτο εκδηλώσεις
- Mια ενδιαφέρουσα έκθεση στο Πολιτιστικό Κέντρο Γορτύνης&Αρκαδίας
- Υπουργείο Μετανάστευσης: Σε λειτουργία η πλατφόρμα για εργάτες γης από την Αίγυπτο