Κακοκαιρία: Υποχρεωτικές οι αλυσίδες σε Ηράκλειο και Χανιά
![Κακοκαιρία: Υποχρεωτικές οι αλυσίδες σε Ηράκλειο και Χανιά](/images/made/images/uploads/posts/xionia-dromoi-960x600-1-960x600_856_535_76.jpg)
Υποχρεωτική θα είναι από τις 18:00 της Κυριακής 5 Φεβρουαρίου στην Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου, η χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων, λόγω των ακραίων καιρικών συνθηκών που έφερε η κακοκαιρία «Μπάρμπαρα».
Την ίδια στιγμή, η υποχρεωτικότητα των αντιολισθητικών αλυσίδων στηη Περιφερειακή Ενότητα Χανιων τίθεται σε ισχύ από τις 15:00 της Κυριακής 5 Φεβρουαρίου, σε συγκεκριμένους δρόμους.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η κατάσταση στην Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου δεν εμπνέει ανησυχία, με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να τεθεί υποχρεωτική η χρήση των αντιολισθητικών αλυσίδων μέχρι στιγμής. Παράλληλα, αναμένονονται ανακοινώσεις και για την Περιφερειακή Ενότητα του Ρεθύμνου.
Δείτε επίσης
- Ολυμπιακοί αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές της ημέρας
- Τιμολόγια ρεύματος: Τι δείχνει ο αλγόριθμός για τις τιμές του Αυγούστου - Το ποσό της επιδότησης
- Κορονοϊός: Επέστρεψαν οι μάσκες και τα αντισηπτικά - Έκρηξη στη ζήτηση self test
- Πολύ υψηλός ο κίνδυνος πυρκαγιάς για σήμερα στην Κρήτη
- Επιδόματα: Αλλαγές για ανέργους και εργαζομένους στον τουρισμό