Λάτρης της Κρήτης και ιδιαίτερα του...Τυμπακίου ο Ε. Γκριμάλντι
Πού έφαγε τα καλύτερα θαλασσινά ο πρόεδρος των Μινωικών Γραμμών;
Άνθρωπος της θάλασσας, με επιχειρήσεις ανά τον κόσμο, ο επικεφαλής του Ομίλου Γκριμάλντι, διατηρεί - όπως είναι γνωστό - μια ιδιαίτερη σχέση με την Κρήτη.
Κι αν έχει συμμετάσχει σε αμέτρητα επίσημα και ανεπίσημα γεύματα, ο ίδιος έσπευσε πρόσφατα να δηλώσει δημοσίως ότι τα καλύτερα θαλασσινά τα έχει φάει στο νησί μας! Και μάλιστα στο νότο.
Με αφορμή πρόσφατη επίσκεψή του στην Ελλάδα, ο Εμανουέλε Γκριμάλντι αποκάλυψε - όπως μαθαίνω- ότι μπορεί να έχει δοκιμάσει πολλά θαλασσινά μέχρι τώρα ανά την υφήλιο, ωστόσο τα καλύτερα ήταν αυτά που έφαγε στην παραλία του Τυμπακίου και συγκεκριμένα στην ψαροταβέρνα "Πέλαγος"!
Μια αναφορά που έχει τη σημασία της τόσο για την περιοχή όσο και για τους ανθρώπους της!
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!