Ματσάρα με τέσσερα γκολ στο Τυμπάκι!

Του Μάνου Κασαπάκη  15 October, 2017 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: mesaralive.gr

Ματσάρα έγινε στο Τυμπάκι για την 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, εκεί όπου ο ΑΟΤ υποδέχθηκε τον Γιούχτα με το τελικό σκορ να είναι 2-2 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον φορμαρισμένο Κοροέννε στο 23ο λεπτό για το 1-0.

Οι Αρχανιώτες έφεραν γρήγορα το ματς στα ίσια με τον Καστελιανάκη στο 40' σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τους δύο μονομάχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Γιούχτας και πάλι με τον "Καστέλλο" έκανε το 1-2, στο 55ο λεπτό,  με τον ΑΟΤ να ισοφαρίζει στο 74' με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ σε 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τους γηπεδούχους ο Παπαδάκης είχε δοκάρι στο 83 από... το κέντρο αλλά δεν ήταν τυχερός!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟΤ: Σπανός, Γιαννακάκης, Χαλκιαδάκης, Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Κουρουθιανάκης, Πολυχρονάκης, Αναγνωστάκης, Κορεόνε (88’ Μαραγκάκης), Μαρακομιχελάκης (63’ Παπαδάκης), Κουτεντάκης (58’ Χριστοδουλάκης Ι)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Mυλωνάκης, Κασωτάκης, Παχάκης, Μπιμπίρης, Νικηφόρος , Μανουσάκης, Μαυρομάτης (65' Τζουβάρας) , Μαρκάκης (75 Σπύρου), Ανωγειανάκης, Ζανελάρης, Καστελιαννάκης