Με εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση θα λειτουργήσουν αύριο τα σχολεία
![Με εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση θα λειτουργήσουν αύριο τα σχολεία](/images/made/images/uploads/posts/sxoleio41019sk_856_494_76.jpg)
Σύμφωνα με νεότερη πληροφόρηση απο το υπουργείο και τις τοπικές διευθύνσεις πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, όλα τα σχολεία,πλήν εκείνων του Δήμου Μινώα Πεδιάδος, θα λειτουργήσουν με καθεστώς τηλεκπάιδευσης (Webex).
Aναλυτικά η ενημέρωση:
Μετά την απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Ηρακλείου για αναστολή της λειτουργίας των σχολικών μονάδων για την Τρίτη 28-09-2021 και την Τετάρτη 29-09-2021, ενεργοποιείται άμεσα η λειτουργία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για όλες τις σχολικές μονάδες, όπου είναι εφικτό, με βάση τις ιδιαίτερες συνθήκες που επικρατούν ανά δήμο, και για όσο χρονικό διάστημα ισχύσει η αναστολή.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!