Μεγάλη νίκη της ΜΕΣΑΡΑΣ (77-71) στο Κλειστό των Μοιρών.
![Μεγάλη νίκη της ΜΕΣΑΡΑΣ (77-71) στο Κλειστό των Μοιρών.](/images/made/images/uploads/posts/cebccf80ceb1cf83cebaceb5cf84_856_442_76.jpg)
Φωτο:kifisiotikanea.wordpress.com
Μια μεγάλη νίκη με την οποία φέρνει στα «ίσα» τους ημιτελικούς, πέτυχε σήμερα το απόγευμα στο Κλειστό Γυμναστήριο Μοιρών η αντρική ομάδα Μπάσκετ του ΓΑΣ Μεσαράς στα πλαίσια των play off, του Πρωταθλήματος Κρήτης.
Οι Μεσαρίτες επικράτησαν της ομάδας του Δειλινού με 77-71 και έκαναν το 1-1 στα μεταξύ τους παιχνίδια, αφού στο πρώτο ματς στο Ηράκλειο είχε κερδίσει το Δειλινό.
Η Μεσαρίτικη ομάδα μετά και τη σημερινή της νίκη, προχωρεί με αναπτερωμένο ηθικό στον τρίτο αγώνα των play off, στοχεύοντας πλέον σε νίκη μέσα στην έδρα του αντιπάλου για να κάνει το 2-1 και να βρεθεί με το «ένα πόδι» στον τελικό του Πρωταθλήματος Μπάσκετ Κρήτης!
Να σημειωθεί ότι θα βρεθεί στον τελικό η ομάδα που θα συγκεντρώσει τρεις νίκες.
Δείτε επίσης
- Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
- Europa League: Πρωτο βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟ (HL)
- Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις: Τα εύκολα δύσκολα εκαναν οι Δικέφαλοι (hl)
- Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας της Super League
- Eurobasket U20: «Ατσάλινη» και «χάλκινη» η Εθνική Νέων Ανδρών (HL)