![“Πόλος έλξης” η Γεωργική Έκθεση Μεσαράς!](/images/made/images/uploads/posts/71494819_432068204331891_338331204019290112_n_856_481_76.jpg)
Συνεχίστηκε με επιτυχία για τρίτη ημέρα η 17η Γεωργική Έκθεση Μεσαράς που ρίχνει σήμερα αυλαία.
Μεγάλες στιγμές ζεί αυτές τις μέρες το εκθεσιακό κέντρο των Βώρων καθώς πληθος κόσμου απο κάθε γωνιά της Κρήτης επισκέπτεται καθημερινά την φετινή 17η Γεωργική Εκθεση Μεσαράς,ένα απο τα σπουδαιότερα γεγονότα για την τοπική οικονομία που διοργανώνεται υπο την αιγίδα της Περιφέρεας Κρήτης και του Δήμου Φαιστού κι έχει αποκτήσει το δικό του φανατικό κοινό στο πέρασμα των χρόνων.
Η έκθεση αποτελεί σημείο αναφοράς για τον αγροτικό κόσμο,με τους εκθέτες να παρουσιάζουν προιόντα αρίστης ποιότητας και σύγχρονο εξοπλισμό που ανοίγει "παράθυρο" στο μέλλον του γεωργικού κλάδου.
Το παρών έδωσε χθές κι ο νέος Δήμαρχος Φαιστού κ.Γρηγόρης Νικολιδάκης , ο οποίος περιήγήθηκε στα περίπτερα και συνομίλησε με τους εκθέτες που με την παρουσία τους, για άλλη μια χρονια, δίνουν το στίγμα τους για την επόμενη μέρα της τοπικής παραγωγής.
Η έκθεση ολοκληρώνεται σήμερα Κυριακή.
Ωράριο λειτουργίας: 10:00-14:00 και 17:00-22:00
Ακολουθεί πλουσιο φωτογραφικό υλικο απο την επίσκεψη μας
![](/images/made/files/uploads/general/71948998_364942371056072_7671424688647569408_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/72259450_2509890175897308_3535727458726707200_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71150688_464027994191312_3453364481504051200_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71171056_516064789187885_3650900687555919872_n_637_359_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71242511_740483629755821_9092128921599606784_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71696060_542498336520274_5190409535596003328_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71496226_683641282141956_8123110361760006144_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/70248301_3399425920071140_7788368045298155520_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71035909_2617862998257137_2155822451559235584_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71096625_400507170860602_3295545465830899712_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71591515_314956039355563_3632921705346760704_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71069953_2120445544926637_3937290799070314496_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/70964032_2384975331743858_4425671032082268160_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/72053096_1150604698462729_1498173971114229760_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71872295_499207653993049_5727655668823883776_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/72382203_402448377080404_1659076124765847552_n_637_359_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71312287_2728739063859695_8240966059658575872_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/70503837_519689395271210_4592294022042615808_n_637_358_76.jpg)
![](/images/made/files/uploads/general/71494819_432068204331891_338331204019290112_n_637_358_76.jpg)
Δείτε επίσης
- Όλα έτοιμα για τη 19η Γεωργική Έκθεση Μεσαρας
- Ελαιόλαδο: Φυσιολογική η σοδειά παρά την ανομβρία
- Ντοματόξιδο από ντομάτες της Ιεραπέτρας που πήγαιναν στη χωματερή
- Πανώλη στα αιγοπρόβατα: 12 ερωτήσεις και απαντήσεις – Τι ισχύει για το κρέας και το γάλα
- Μεγάλο deal για τον κλάδο του ελαιολάδου σε Κρήτη και Πελοπόννησο