Σπουδαίο διπλό στην Βαγιά για Πυργιώτισσα!

Του Μάνου Κασαπάκη  04 December, 2017 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Σε μια ανάμετρηση με πολύ έντονο το... νεανικό αίμα, η Πυργιώτισσα επικράτησε με 0-2 του Ολυμπιακού Μαλεβιζίου για την 9η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ!

Το σύνολο του Χρήστου Ορφανουδάκη με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε στην επικράτηση της νίκης και του... τριπόντου!

Το σκορ άνοιξε, στο 15ο λεπτό ο Κουρτάκης βάζοντας σε θέση οδηγού την ομάδα του Τυμπακίου κάνοντας το 0-1, σκορ ημιχρόνου.

Τις βάσεις για το "διπλό" έβαλε ο Κουρτάκης και πάλι, στο 70ο λεπτό με τον έμπειρο ποδοσφαιριστή να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ: Κεφαλογιάννης, Αρμενάκης (62' Κουναλάκης), Μουρατάι, Δασκαλάκης, Γκίκα, Δρακωνάκης, Αθουσάκης (77' Ζαφειρόπουλος), Στακάκης (73' Φλοριάν), Μεντουδάκης, Ορφανός, Ταγγίνης (63' Τσικανδυλάκης)

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Σχοιναράκης, Χριστοδουλάκης, Άλλα, Γαργανουράκης, Τσιμπλακάκης (89' Καρβουνάκης), Κουρτάκης, Γκινίκα (79' Τζελιλάι), Κιόσα, Αουρέλ (46' Μάρκογλου), Μπέρμπερι