Την Κυριακή ο 7ος Διαγωνισμός Κρασιού
![Την Κυριακή ο 7ος Διαγωνισμός Κρασιού](/images/made/images/uploads/posts/11-16-750x375_750_375_76.jpg)
Ο Δήμος Μαλεβιζίου και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μονής σας προσκαλούν την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 7 μ.μ., στον 7ο διαγωνισμό κρασιού φετινής σοδειάς, που συνδιοργανώνουν στην αίθουσα εκδηλώσεων του χωριού.
Στη διάρκεια του διαγωνισμού οι γυναίκες του χωριού θα φτιάξουν παραδοσιακά εδέσματα (μουσταλευριά, μουστοκούλουρα, πετιμέζι με τηγανίτες και γλυκό σταφύλι ) για να προσφερθούν στους παρευρισκόμενους.
Συμμετοχές γίνονται δεκτές από την Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019 έως την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019, στις 5 μ.μ. Η αξιολόγηση των κρασιών θα ξεκινήσει στις 6 μ.μ.
Η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!