ΑΘΛΕΣΗ – ΓΑΣΜ στο Λίντο για τον τελικό του Πρωταθλήματος Κορασίδων.
![ΑΘΛΕΣΗ – ΓΑΣΜ στο Λίντο για τον τελικό του Πρωταθλήματος Κορασίδων.](/images/made/images/uploads/posts/volley_geniki2-1440x564_c_856_478_76.jpg)
Φωτο: kafeneio-megalopolis.gr
Η ώρα έφτασε για τον τρίτο και τελευταίο τελικό, για να αναδειχτεί η Πρωταθλήτρια ομάδα Κρήτης στο Βόλεϊ Κορασίδων.
Ο τρίτος αγώνας μεταξύ της μεσαρίτικης ομάδας του ΓΑΣ Μεσαράς και της ΑΘΛΕΣΗ, θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο του Λίντο το ερχόμενο Σάββατο στις 2 το μεσημέρι.
Να υπενθυμίσουμε ότι οι δύο ομάδες, έχουν έρθει αντιμέτωπες άλλες δύο φορές στα τελικά του πρωταθλήματος με την ΑΘΛΕΣΗ να παίρνει τον πρώτο αγώνα με 3-0 σετ και το ΓΑΣΜ να παίρνει τη ρεβάνς στον δεύτερο τελικό στο Κλειστό Γυμναστήριο Μοιρών με 3-2 σετ.
Η συνέχεια και το τέλος των αναμετρήσεων των δυο πολύ δυνατών ομάδων θα δοθεί το Σάββατο το μεσημέρι στο Λίντο όπου θα στεφθεί και η Πρωταθλήτρια ομάδα Κρήτης.
Η μεσαρίτικη ομάδα, απευθύνει ανοικτό κάλεσμα στον φίλαθλο κόσμο του βόλεϊ, να ακολουθήσει τις Κορασίδες του ΓΑΣΜ σε αυτό τον δύσκολο και σημαντικό αγώνα, δίνοντας δύναμη στα κορίτσια που έχουν κοπιάσει πολύ φέτος, να αγωνιστούν και να διεκδικήσουν την Κορυφή της Κρήτης.
Δείτε επίσης
- Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
- Europa League: Πρωτο βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟ (HL)
- Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις: Τα εύκολα δύσκολα εκαναν οι Δικέφαλοι (hl)
- Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας της Super League
- Eurobasket U20: «Ατσάλινη» και «χάλκινη» η Εθνική Νέων Ανδρών (HL)