Εκτός έδρας ήττα ο ΑΟ Τυμπακίου με 2-0 από τον Ηρόδοτο

mesaralive.gr  11 January, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: mesaralive

Εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής ο ΑΟ Τυμπακίου από τον πρωτοπόρο Ηρόδοτο για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13΄ με τον Καρβελά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία των γηπεδούχων που στο 73΄ κατάφεραν να «σφραγίσουν» τη νίκη τους με τον Μωραϊτη να διαμορφώνει με πλασέ το τελικό 2-0.

Ηρόδοτος: Ζαφείρης Δ., Κοζυράκης, Πρωτογεράκης, Μαυρίδης, Γενιτσαρίδης, Προβυδάκης, Μαυρομάτης, Καρβελάς (76′ Μεταξάκης), Μωραΐτης (83′ Αχιλλέως), Ζαφείρης Α., Συσκάκης (81′ Μαγάκης).

ΑΟ Τυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Γαργανουράκης, Ντόκο, Χριστοδουλάκης, Τριάντης, Κουρουθιανάκης, Μαραγκάκης, Θαμνόπουλος, Καρταλιανάκης (81′ Τσούπι), Μαραγκάκης (84′ Άλλα), Μαρακομιχελάκης (84′ Αναγνωστάκης).