Ευχαριστήριο μήνυμα απο τον Παγκρήτιο Λαογραφικό Σύλλογο
![Ευχαριστήριο μήνυμα απο τον Παγκρήτιο Λαογραφικό Σύλλογο](/images/made/images/uploads/posts/364696133_972214324029185_8036586742542397867_n_856_642_76.jpg)
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
Ο Παγκρήτιος Λαογραφικός Σύλλογος, θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά την μαία του Κέντρου Υγείας Μοιρών, κ. Κατερίνα Τζωρτζακάκη, όπως επίσης και την ιατρό του Περιφερειακού Ιατρείου Ζαρού, κ. Ρένα Καρδαμάκη, για την εθελοντική τους προσπάθεια, ώστε να εξεταστούν με τεστ ΠΑΠ(Παπανικολάου), 23 γυναίκες, από την ευρύτερη περιοχή του Ζαρού. Οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 6 Αυγούστου, στο Περιφερειακό Ιατρείο Ζαρού.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!