Για ένα ημίχρονο άντεξε ο ΑΟΤ που ηττήθηκε από τον Ηρόδοτο 0-4 (Βίντεο-Φώτο)

Στέλιος Χανιωτάκης  07 November, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πιο δύσκολα από όσο δείχνει το τελικό σκόρ, ο Ηρόδοτος κατάφερε να πάρει το διπλό μέσα στο Τυμπάκι από τον ΑΟΤ

Το πρώτο γκολ του παιχνιδιού σημείωσε στο 58ο λεπτό ο Κεφαλούκος, και δέκα λεπτά αργότερα ο Ζαφείρης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-2!

Τρία λεπτά αργότερα ο Φραγκουλάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το 0-3 και τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Μπερνιδάκης.

ΑΟΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Κωνσταντουλάκης, Στρακαντούνας, Χριστοδουλάκης, Ντάλας (54′ Ναβροζίδης), Κουρουθιανάκης, Φλόρενς, Χριστοδουλάκης (85′ Ντέιβιντ), Ντόκο, Νικηταράς, Τριάντης (84′ Φιτσάκης), Μαρακομιχελάκης

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Λουτριώτης, Φράγκος, Παρθενιάδης, Κεφαλούκος, Κανδηλάκης, Αχιλλέως, Ζαφείρης (73′ Μήτρου Ν.), Φραγκουλάκης (85′ Καργιωτάκης), Μπερνιδάκης (82′ Παναγιωτάκης), Μυλωνάς, Μπάμπης