ήττα για τον ΑΟΤ στη Γέργερη 4-1 από τον  Ρούβα

mesaralive.gr  29 March, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: mesaralive

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο ΑΟΤυμπακίου στη Γέργερη από τον Ρούβα

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 10΄ με πλασέ του Μερτίρι, για να έρθει στο 30΄  ο Αμπντουραχμάνι με τον ίδιο τρόπο να σημειώσει το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη,  ο Ρούβας συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία και στο 75′ ο Αμπντουραχμάνι με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον “δείκτη” του σκορ στο 3-0.
Η απάντηση από τον ΑΟΤ ήρθε λίγα λεπτά μετά,  όταν ο Τριάντης με σουτ έξω από την περιοχή μείωσε το σκορ σε 3-1, για να έρθει η απάντηση από την πλευρά των γηπεδούχων στο 80΄, με τον Μυλωνά να διαμορφώνει με σουτ μέσα από την περιοχή, το τελικό 4-1.

Ρούβας: Φραγκιαδουλάκης, Φραγκιαδάκης, Ξημεράκης (70′ Κασαπάκης), Κεφαλούκος, Μαρκάκης, Συντιχάκης, Κωνσταντινίδης, Οικονομόπουλος, Αμπντουραχμάνι, Μυλωνάς, Αντωνάκης

ΑΟΤ: Μυλωνάκης, Ντόκο, Χριστοδουλάκης, Γαργανουράκης, Θαμνόπουλος, Αναγνωστάκης, Μαραγκάκης Αρ. (80′ λ.τ. Πολυχρονάκης), Φλόρενς, Μαραγκάκης Αντ. (65′ Τριάντης), Μπερουασβίλι, Μαρακομιχελάκης (65′ Νιολάκης)