Νίκη  3-1 για τα κορίτσια του ΓΑΣΜ στο ντέρμπυ με τη ΓΕΗ

mesaralive.gr  02 February, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Με το δεξί ξεκίνησε ο 2ος γύρος για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΑΣΜ αφού την Κυριακή σε ένα γήπεδο με αρκετό κόσμο κέρδισε την Γ.Ε.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ με σκορ 3-1 (25-18, 25-22, 16-25,25-16).

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και κράτησε το ενδιαφέρον των  θεατών με αρκετές διακυμάνσεις και εναλλαγές στο σκορ ειδικά στο 2ο σετ όπου η ΓΕΗ προηγήθηκε μέσα στο σετ με 2-8 και 15-19

Η νίκη αυτή είναι η 11η στην σειρά και  διατηρεί την ομάδα στην κορυφή μόνη πρώτη με τον Χερρονασιο ο οποίος  επίσης την Κυριακή πήρε το ντέρμπυ με τον Κύδωνα με 3-0 στην Χερσόνησο να ακολουθεί 2ος με 1 βαθμό λιγότερο.

Ακολουθεί ο αγώνας με την Άθλεση στο Ηράκλειο την Κυριακή7/2 στο γήπεδο Λίντο στις 17:00  με αντίπαλο την ομάδα της Άθλεση.