Νίκησε η Μεσαρά στο “νήμα” (59-57) το Δειλινό κι έκανε το 2-1.

mesaralive.gr  21 March, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Σ ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη σε όλη την διάρκειά του, η Μεσαρά, επικράτησε στο νήμα του Δειλινού με 59-57 κι έκανε το 2-1 στην σειρά, στην β φάση του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ.

Το παιχνίδι είχε εναλλαγές στο σκορ ,με τους γηπεδούχους, να βρίσκουν "από το δρόμο ζαλισμένους" , τους Ηρακλειώτες και να προηγηθούν με 19-08.
Ωστόσο στην δεύτερη περίοδο, η ομάδα του Γ.Γωνιωτάκη αντέδρασε και με επί μέρους σκορ 07-15, πήγε στ αποδυτήρια στο ημίχρονο στο -3.(26-23).
Στην επανάληψη η ομάδα του Δ.Νασούφη, φρόντιζε με σωστή διαχείριση να έχει το (ισχνό) προβάδισμα μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα και συγκεκριμένα τρία δεύτερα πριν το τέλος κι ενώ το σκορ ήταν 59-57, το Δειλινό είχε κατοχή,έχασε την μπάλα κάτω από το καλάθι της Μεσαράς και την ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση.
Κορυφαίος σκόρερ των νικητών ο Δαγαλάκης  με 17 πόντους (με ενα τρίποντο)
ους ίδιους πόντους σημείωσε και ο Κομψέλλης από το Δειλινό.

Μεσαρά-Δειλινό 59-57

Δεκάλεπτα: 19-8, 26-23(ΗΜΙΧ.), 43-35, 59-57

Γ.Α.Σ. ΜΕΣΣΑΡΑΣ(ΝΑΣΟΥΦΗΣ): ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 10(1), ΚΟΛΟΥΝΤΖΑΚΗΣ 4, ΔΑΡΙΒΙΑΝΑΚΗΣ Δ. 3(1), ΠΑΝΤΕΡΗΣ 7(1), ΔΑΓΑΛΑΚΗΣ 17(1), ΜΑΚΡΑΚΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 13, ΔΑΡΙΒΙΑΝΑΚΗΣ Ε., ΤΖΩΡΤΖΑΚΑΚΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ 5(1)

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ(ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ): ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΟΓΛΟΥ 4, ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ 1, ΦΑΣΟΥΛΑΚΗΣ 11, ΜΠΟΥΜΠΑΡΗΣ 10, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ, ΓΡΥΛΛΗΣ 14, ΚΟΜΨΕΛΗΣ 17, ΔΕΣΠΟΙΝΙΑΔΗΣ