Νικήτρια του μεσαρίτικου Ντέρμπι η Δόξα Γαλιάς.

mesaralive.gr  09 April, 2015 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φωτογραφίες:mesaralive.gr

Την πρόκριση, στον ημιτελικό της Α1 ΕΠΣΗ κατάφερε να εξασφαλίσει η Δόξα Γαλιάς, μετά την νικηφόρα επικράτηση της επί του Α.Ο.Τυμπακίου, με 3-0.

Στον ημιτελικό, η ομάδα της Δόξα Γαλιάς θα κληθεί αντιμετωπίσει τον Π.Ο.Α στο Ατσαλένιο την προσεχή Τετάρτη.

Πριν το ξεκίνημα του αγώνα,κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Α.Ο.Τυμπακίου Ν.Τσαβολάκη.

Από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ο αγώνας παρουσίασε ιδιαίτερο ενδιαφέρον με την Δόξα Γαλιάς να διατηρεί την υπεροχή, πετυχαίνοντας μάλιστα δυο πολύ γρήγορα γκολ με τον Μαρκάκη στο 17¨,και τον Φράγκο στο 25΄.

Στην επανάληψη ο Α.Ο.Τυμπακίου προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, έχοντας δοκάρι με τον Μαρακομιχελάκη στο 48΄.

Η Δόξα Γαλιάς ωστόσο άντεξε στην πίεση, σημειώνοντας και τρίτο γκολ με τον Γιαλιτάκη.

Όπως δήλωσε στο mesaralive o βοηθός προπονητή του Α.Ο.Τυμπακίου, κ.  Χ.Ορφανουδάκης “το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα αδικεί την προσπάθεια μας”.

Επίσης ευχήθηκε καλή συνέχεια στην Δόξα Γαλιάς.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων.

Δόξα Γαλιάς :

Ζαφείρης Δ,Φράγκος,Ιερωνυμάκης,Αραβιάκης,Χαραλαμπάκης,Γκουτσέλης,(83΄Ζαφείρης),Σουτζής(82¨Ξημεράκης),Γιαλιτάκης,Παπαδάκης(90¨Καργιωτάκης),Μαρκάκης

Α.Ο.Τ.: Κωνσταντουλάκης,Γιαννακάκης,Χριστοδουλάκης,Τσιμπραγάκης,Κουρουθιανάκης,Πετρακάκης,Λουμπάκης(46¨Αναγνωστάκης),Μαρακομιχελάκης,Τριάντης(83¨Ντόκο),Καρβελάς,Μεταξάκης,(64¨Κουράκης)