Πήρε τη νίκη στην επανάληψη η Φαιστός!

mesaralive.gr  29 February, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

κόμα μια νίκη πρόσθεσε στην φετινή της πορεία η Φαιστός καθώς με δύο τέρματα στην επανάληψη του παιχνιδιού, επικράτησε της Ανάληψης με 2-0!

Η ομάδα των Βώρων πήρε... μπρος στο β' ημίχρονο, και άνοιξε το σκορ με το Γιώργο Παπαδάκη στο 68ο λεπτό.

Η νίκη για τους γηπεδούχους "κλείδωσε" στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τον Σάββα Καρταλιαννάκη, ο οποίος πέρασε θέση του σκόρερ του πρώτου τέρματος, και διαμόρφωσε και το τελικό 2-0!

Η Φαιστός μάλιστα βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δύο βαθμούς πίσω από τον Κεραυνό ο οποίος γνώρισε την ήττα με 2-0 από το ΔΙΑ.

ΦΑΙΣΤΟΣ: Σωπασής, Τρουλλινάκης, Ξεκαρδάκης (85' Ανδρουλάκης), Παπαδάκης Σ., Γκερεδάκης, Σταυρακάκης (62' Φραγκιαδάκης), Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Ν., Κουντουράκης, Παπαδάκης Γ. (75' Καρταλλιανάκης Σ.), Καραλάκης

ΑΝΑΛΗΨΗ: Κασαπάκης, Κριτσωτάκης, Καρδάσης (89' Μαστοράκης), Περβολαράκης Γ. (80' Καναβάκης), Μπινιχάκης, Φαρσαράκης, Ασπετάκης, Περβολαράκης Κ., Σούτι, Καπατσίνας, Μανιουδάκης (77 ' Φραγκάκης)