Σημαντική νίκη ο ΑΟ Τυμπακίου με 1-0 επί του ΠΑΝΟΜ

mesaralive.gr  08 February, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: mesaralive

Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις και ιδιαίτερες συγκινήσεις η ομάδα του ΑΟΤυμπακίου κατάφερε να κερδίσει με 1-0 την ομάδα του ΠΑΝΟΜ στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του ομίλου ανόδου.

Oι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο 11' όταν ο Αναγνωστάκης επιχείρησε μακρινή μπαλιά προς στην αντίπαλη εστία, όμως ο Μπερουασβίλι δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να βρει την μπάλα, ενώ στο 25΄ ο Τριάντης σούταρε από το ύψος της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ, για να έρθει το 38΄ όπου ο Αναγνωστάκης με σέντρα σουτ, πέτυχε το 1-0 σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και είχαν κάποιες ευκαιρίες με τους Ξυλούρη, Πατελή και Τζανάκη, ωστόσο οι γηπεδούχοι λειτούργησαν σωστά αμυντικά και κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ ως το τέλος, παίρνοντας έτσι ένα πολύ σημαντικό για τη συνέχεια τρίποντο.

Συνθέσεις:

ΑΟΤυμπακίου: Μυλωνάκης, Γαργανουράκης, Χριστοδουλάκης, Τριάντης, Μαραγκάκης, Κουρουθιανάκης, Αλλα, Θαμνόπουλος, Μπερουασβίλι, Αναγνωστάκης, Μαρακομιχελάκης

ΠΑΝΟΜ: Φανουράκης, Στεφανάκης, Πεδιωτίδης, Κολλιακουδάκης, Αργυράκης, Πατελής, Ξυλούρης, Μπελιβανάκης, Τζανάκης, Ντούριτς, Κατσούλης

Δηλώσεις προπονητών:

Κουλούρας:

Σήμερα ήμασταν ιδανικοί αυτόχειρες. Δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα από την ομάδα του Τυμπακίου, παίξαμε καλό ποδόσφαιρο αλλά χωρίς ουσία, και στο τέλος καταφέραμε να χάσουμε αυτό το παιχνίδι στην ουσία χωρίς καμία ευκαιρία. Αυτά τουλάχιστον είδα εγώ. Βέβαια και εμείς ήμασταν φλύαροι μπροστά, αλλά είχαμε κυκλοφορία, δεν απειληθήκαμε, και σε μια στιγμή ανύποπτη δεχτήκαμε ένα γκόλ και χάσαμε το παιχνίδι

Τάτσης:

Έγινε ένα καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Προσπάθησαν και οι δυο ομάδες να βάλουν τη μπάλα κάτω στα μεγαλύτερα διαστήματα του παιχνιδιού. Εμείς από την πλευρά μας στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την υπεροχή, δημιουργήσαμε κάποιες προϋποθέσεις για να σκοράρουμε. Ο αντίπαλος είχε και αυτός μια ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο λόγω του ότι ήταν και πίσω στο σκόρ, η ομάδα του ΠΑΝΟΜ πίεσε παραπάνω, εμείς σταθήκαμε καλά όσον αφορά την αμυντική λειτουργία, και έτσι πήραμε μια σημαντική νίκη. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο για το καθαρό παιχνίδι του