Άλλαξε ώρα ο τελικός των Κορασίδων στο Λίντο.
![Άλλαξε ώρα ο τελικός των Κορασίδων στο Λίντο.](/images/made/images/uploads/posts/unnamed_4_450_337_76.jpg)
Στις 7 το απόγευμα τελικά θα πραγματοποιηθεί ο σημαντικός αγώνας στο Κλειστό Γυμναστήριο του Λίντο το Σάββατο ο οποίος και θα κρίνει την Πρωταθλήτρια Κρήτης στο Βόλεϊ Κορασίδων.
Όπως έχει ήδη γράψει το mesaralive.gr, ο τελικός των τελικών έχει έντονο μεσαρίτικο ενδιαφέρον, αφού οι Κορασίδες του ΓΑΣ Μεσαράς, αγωνίζονται απέναντι στην ΑΘΛΕΣΗ.
Οι δύο ομάδες, έχουν έρθει αντιμέτωπες άλλες δύο φορές στα τελικά του πρωταθλήματος με την ΑΘΛΕΣΗ να παίρνει τον πρώτο αγώνα με 3-0 σετ και το ΓΑΣΜ να παίρνει τη ρεβάνς στον δεύτερο τελικό στο Κλειστό Γυμναστήριο Μοιρών με 3-2 σετ.
Η συνέχεια και το τέλος των αναμετρήσεων των δυο πολύ δυνατών ομάδων θα δοθεί το Σάββατο το απόγευμα στις 7 στο Λίντο όπου θα στεφθεί και η Πρωταθλήτρια ομάδα Κρήτης.
Δείτε επίσης
- Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
- Europa League: Πρωτο βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟ (HL)
- Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις: Τα εύκολα δύσκολα εκαναν οι Δικέφαλοι (hl)
- Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας της Super League
- Eurobasket U20: «Ατσάλινη» και «χάλκινη» η Εθνική Νέων Ανδρών (HL)