Ήττα ΑΟΤ στο Τυμπάκι , 1-2 από Μινωϊκή (Φωτορεπορτάζ)

mesaralive.gr  22 March, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτορεπορτάζ: mesaralive

Δεν τα κατάφερε ούτε αυτή τη φορά ο ΑΟΤ στο Τυμπάκι καθώς ηττήθηκε από την Μινωϊκή με 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη χάρη σε δύο γκολ που σημείωσαν από ένα σε κάθε ημίχρονο . Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδουλάκη που κέρδισε ο Μαραγκάκης στο Β΄ ημίχρονο , ενώ στη συνέχεια προσπάθησαν για τη νίκη χάνοντας μάλιστα δυο-τρεις καλές ευκαιρίες με Πολυχρονάκη, Θαμνόπουλο και Μαραγκάκη χωρίς όμως αποτέλεσμα. Τελικά η Μινωϊκή πήρε αυτό που ήθελε στο 80΄με διαγώνιο σουτ του Ποντίκαλη που είχε περάσει σαν αλλαγή στο 71’ στη θέση του Σούρσου. Το 1-0 της Μινωϊκής πέτυχε στο 35΄ο Λέσι που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα του ΑΟΤ , ενώ στο 45΄ο Λέσι και πάλι έπιασε δυνατό διαγώνιο σουτ το οποίο όμως απέκρουσε ο Μυλωνάκης σε κόρνερ. Στο Β΄ μέρος ο ΑΟΤ ανέβηκε αισθητά και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 65΄με τον τρόπο που προαναφέραμε ενώ στη συνέχεια πίεσε όμως ο Ψαρουλάκης ήταν εκεί όποτε χρειάστηκε με αποτέλεσμα να μείνει το 1-2.