Ξέρανε τον ΟΦΗ ο Ατρόμητος!

25 November, 2019 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΡΘΡΑ

Ένας Κρητικός πλήγωσε τον ΟΦΗ στο Περιστέρι!

Ο Πέτρος Γιακουμάκης έγινε ο ήρωας του Ατρόμητου στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας τη μεγάλη νίκη επί των Κρητικών με σκορ 2-1 και μεγάλη -βαθμολογική και ψυχολογική- ανάσα, στο πρώτο παιχνίδι με το υπηρεσιακό δίδυμο Κορακάκη-Οφρυδόπουλου στον πάγκο.

Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο τρίτο μόλις λεπτό του ματς με τον Μανούσο, ενώ ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 21’ με σουτ-κεραυνό του Ναμπί.

Από ένα καλό ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες. Δύο δοκάρια στην ίδια φάση μέτρησαν οι γηπεδούχοι στο 26’ με τους Ρόσα και Ενσικουλού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Σεμέντο στο 72’ και πίεσαν ασφυκτικά στις καθυστερήσεις του ματς, όμως έφυγαν με άδεια χέρια.

Οι συνθέσεις:
Ατρόμητος (Κορακάκης): Μέγερι, Γούτας, Χαρίσης, Γκάλο, Ανδρούτσος (73’ Βέλλιος), Μπαένα, Μανούσος (85’ Ούμπιδες), Ενσικουλού, Ρόσα (61’ Γιακουμάκης), Ρισβάνης, Ταλόσο.

Στον πάγκο έμειναν οι: Μανδάς, Νταβιώτης, Κιβρακίδης, Στρούγγης.

ΟΦΗ (Σίμος) : Σωτηρίου, Σακόρ, Κουτρουμπής, Νέιρα, Μάνος (65’ Φιγκεϊρέδο), Ναμπί (87΄ Στάικος), Σεμέντο (90+4' Σόουζα), Μαρινάκης, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Μπράουν.

Στον πάγκο έμειναν οι: Γουόλι, Νάστος, Ντίνας, Βαζ.