Προγραμματισμένες διακοπές ρεύματος στον Δήμο Φαιστού & Δ.Γόρτυνας
![Προγραμματισμένες διακοπές ρεύματος στον Δήμο Φαιστού & Δ.Γόρτυνας](/images/made/images/uploads/posts/_ρευμαμμα_856_522_76.jpg)
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. καταβάλλει διαρκείς προσπάθειες για τη μεγαλύτερη δυνατή αξιοπιστία των δικτύων και εγκαταστάσεων διανομής ηλεκτρικής ενέργειας, καθώς και για τη βελτίωση της ποιότητας της παρεχόμενης ενέργειας.
Για το λόγο αυτό προγραμματίζει και υλοποιεί καθημερινά έργα συντήρησης, ενίσχυσης ή αναβάθμισης δικτύων, τα οποία απαιτούν προσωρινές διακοπές της ηλεκτροδότησης.
Προκειμένου να προγραμματίσετε τις εργασίες σας και να ελαχιστοποιηθεί η όχλησή σας, παρακάτω μπορείτε να ενημερωθείτε για τις περιοχές και τις ώρες προγραμματισμένων διακοπών ηλεκτροδότησης.
ΔΗΜΟΣ ΦΑΙΣΤΟΥ
28/5/2020 9:30 πμ – 2:00 μμ (Κατασκευές)
Στο Τυμπάκι, στις εγκαταστάσεις του αεροδρομίου Τυμπακίου και στο δρόμο Τυμπακίου – Κόκκινου πύργου από την επιχείρηση Σαραντουλάκη μέχρι το πρώην πρατήριο υγρών καυσίμων Γιαννακάκη. Επίσης στις επιχειρήσεις μεταφορών Σαραντουλάκη, Κρέτα Σίγμα Στεφανάκη και Κατσικαλάκη.
ΔΗΜΟΣ ΓΟΡΤΥΝΑΣ
27/5/2020 8:00 πμ -3:00 μμ (Κατασκευές)
Στα χωριά Βουρβουλίτης, Άνω και Κάτω Μούλια.Στην Ι.Μ.Παναγίας Αλμυρής και σε όλες τις επιχειρήσεις, κεραίες κινητής τηλεφωνίας και αντλιοστάσια των παραπάνω χωριών.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!