Στις λεπτομέρειες έχασε η Πυργιώτισσα 1-2 από τον ΑΟΚ (ΦΩΤΟ)

mesaralive.gr  01 November, 2015 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: Mesaralive

Η ομάδα του Τυμπακίου παιχνίδι με παιχνίδι βελτιώνεται αγωνιστικά, αλλά η απειρία των παικτών είναι η βασική αιτία που η ομάδα δεν έχει πάρει ακόμα κάποιο θεττικό αποτέλεσμα.

Έτσι έγινε και στον Σαββατιάτικο αγώνα με τον ΑΟΚαμινίων όπου η Πυργιώτισα μετά το 20’ λεπτό πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ας ήταν πίσω στο σκόρ από το 5ο λεπτό.

Η ανάλυση του αγώνα:

Στο 5΄ο Πατραμάνης άνοιξε το σκόρ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Παπουτσάκη.

Η ισοφάριση για την Πυργιώτισσα ήρθε στο 35’, όταν ο Παπαδάκης εκτέλεσε το κόρνερ, και ο Τσούπι επωφελήθηκε από την ασταθή απόκρουση του Ξηρού και με κεφαλιά έκανε το 1-1 όπου ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 63΄ο Πατραμάνης έβγαλε τετ α τετ τον Παπουτσάκη όπου με πλασέ έκανε το 1-2 για την ομάδα των Καμινίων, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πυργιώτισσα: Κυδωνάκης, Αυγενάκης, Σαριδάκης(65’ Δασκαλάκης), Παρίσι, Στρατιδάκης(60΄ Χριστοδουλάκης), Τσούπι, Φιτσάκης Α.(70’Νιόλακης) , Παπαδάκης Γ., Λαντζουράκης, Κιόσια, Γκενίκα

ΑΟΚ: Ξηρός, Παπουτσάκης, Λάρος, Τζανής, Χατζηνικολάου(84’ Φανουράκης), Δουκιαντζάκης, Νύκταρης(74’ Κόσπε), Κοσμαδάκης(55’ Λούση), Πατραμάνης, Ουζούνης, Αλέξα